Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej UŚMIECH

Stowarzyszenie Osób Sprawnych
i Sprawnych Inaczej “UŚMIECH”

O nas

Stowarzyszenie „Uśmiech” powstało z inicjatywy grupy osób zaangażowanych we wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych i wspieranie ich rodzin. Jesteśmy organizacją otwartą i dostępną dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności i w każdym wieku oraz dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w realizację celów statutowych Stowarzyszenia, aby w ten sposób przyczyniać się do wspierania osób niepełnosprawnych w naszej gminie.

Spotkanie założycielskie odbyło się 20 października 2014 r. Wzięło w nim udział 17 członków – założycieli. Na tym spotkaniu podjęto uchwałę o powstaniu Stowarzyszenia, nadano mu nazwę „Uśmiech” oraz powołano Zarząd i Komisję Rewizyjną. Po dokonaniu wszelkich formalności prawnych uzyskaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i 9 grudnia 2014 r. rozpoczęliśmy formalnie naszą działalność.

15 stycznia 2015 r. odbyło się pierwsze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, na którym omówiono plan pracy na bieżący rok.

Obecnie „Uśmiech” liczy 45 członków, jednak ich liczba ciągle rośnie.

Głównym celem Stowarzyszenia jest organizowanie ciekawych spotkań i zajęć  warsztatowych dla swoich członków. Obecnie realizujemy projekt pt. „Z „UŚMIECHEM” przez kolorowy świat”. Dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Gminy możemy dwa razy w tygodniu spotykać się na warsztatach plastycznych, artystycznych i rehabilitacyjnych. Z pomocą i ogromnym zaangażowaniem wykwalifikowanych instruktorek, nasi podopieczni tworzą piękne prace plastyczne, zdobią kartki okolicznościowe, wykonują stroiki świąteczne i uczestniczą w wielu innych, ciekawych zajęciach. Usprawniają też swoje ciała poprzez gimnastykę i masaże lecznicze.

Organizujemy również okolicznościowe spotkania świąteczne, andrzejkowe, karnawałowe i inne.

 

Agencja reklamy K4ART