Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej UŚMIECH

Stowarzyszenie Osób Sprawnych
i Sprawnych Inaczej “UŚMIECH”

Zakończenie projektu i jasełka

Jak ten czas szybko płynie! Za nami pierwszy rok działalności Stowarzyszenia. 9 grudnia w bardzo uroczysty sposób zakończyliśmy nasz pierwszy projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Świerklany pt. „Z uśmiechem przez kolorowy świat”.

Na uroczystości która wprowadziła nas w świąteczny nastrój nie zabrakło ważnych gości: przedstawicieli Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku, klubu sportowego „Forteca”, Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji, świerklańskich szkół i księży z naszych parafii.

Na początku można było obejrzeć przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez członków naszego stowarzyszenia. W jego reżyserii pomogła nam Agnieszka. Było pięknie i wzruszająco, a aktorzy, choć pełni tremy, spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odbyła się krótka prezentacja projektu oraz wręczenie podziękowań dla osób, które w różny sposób pomagały w pracach projektowych. Prace naszych podopiecznych zostały również pokazane na wystawie. Znalazły się tam kartki i stroiki świąteczne, wyroby rękodzieła, piękne zdjęcia i obrazy.

Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze. Zakończył je poczęstunek przy świątecznym stole i tradycyjne przełamanie się opłatkiem. Relacja z imprezy znajduje się na stronie internetowej www.swierklany.pl, zostanie też zamieszczona w Kurierze Gminy Świerklany. Materiał filmowy o naszych jasełkach przygotował też telewizja TVT, a program znajdzie się w Echach Regionu.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Agencja reklamy K4ART